Дневен хороскоп за понеделник (25.04.2022)

t

Овен

Работа: Овој период ќе го означи почетокот на далеку подобра и подинамична соработка на деловно поле. Успешни деловни преговори.

Љубов: Пред вас е многу романтичен состанок со интересна личност во знакот Вага или Близнаци.

Здравје: Варење, сменете ја исхраната, елиминирајте ја брзата храна.

Бик

Работа: Финансиската состојба постепено се подобрува, но сепак можни се ненадејни трошоци. Не правете ризични инвестиции.

Љубов: Враќање на комуникацијата со личност од вашето минато. Постои можност за продолжување на љубовната приказна.

Здравје: Болки во грлото. За почеток, третирајте го грлото со септолепт.

Близнаци

Работа: Овој ден ќе биде одбележан со важен деловен состанок. Ако сега направите добар деловен потег, вашата финансиска состојба ќе се подобри.

Љубов: Љубовната авантура со личност во знакот Стрелец или Лав може да се претвори во нешто многу повеќе.

Здравје: Проблеми со синусите.

Рак

Работа: Деловната соработка со пријателите може да испадне како исклучително профитабилен бизнис. Ќе ја победите конкуренцијата со иновативни идеи.

Љубов: Ви се допаѓа личност која живее далеку од вас. За таа врска на далечина тешко можете да размислите и да ја промените.

Здравје: Променете ја исхраната.

Лав

Работа: Пред вас е нова деловна можност која треба да ја искористите, бидејќи ви дава нова перспектива. Напредување во кариерата.

Љубов: Постои голема можност да влезете во тајна љубовна врска, но бидете внимателни бидејќи може да бидете откриени.

Здравје: Одморете се повеќе, страдате од несоница.

Девица

Работа: Некои од вашите деловни соработници се многу несигурни и не се баш добронамерни кон вас. Може да има некоја интрига и обид да ја поткопате вашата позиција.

Љубов: Слободните Девици можат да доживеат љубов на прв поглед. Запознавањето со неодоливата Шкорпија може да се претвори во страсна љубовна врска.

Здравје: Вртоглавица.

Вага

Работа: Невработената Вага очекува одлична деловна понуда. Интервјуто за работа може да биде доста заморно, но ќе оставите одличен впечаток.

Љубов: Послужна љубовна ситуација се состои во можен почеток на нова врска со прилично контроверзна личност.

Здравје: Проблем со вените.

Шкорпија

Работа: Доколку се обидувате да започнете сопствен бизнис, планетите ви даваат целосна поддршка. Сега е вистинското време да ги реализирате вашите оригинални идеи.

Љубов: Враќањето на врската со личност која многу ви значела во минатото може да ве стави во дилема што да правите понатаму.

Здравје: Намален имунитет.

Стрелец

Работа: Посебен успех ги очекува оние Стрелци кои работат во услужните дејности. Се отвора можност за почеток на работа во странство.

Љубов: Враќањето на личност од вашето минато може да го одбележи овој ден. Ве очекуваат важни вести и обновување на комуникацијата.

Здравје: Проблеми со колената.

Јарец

Работа: Полни сте со ентузијазам и храбро се движите кон реализација на вашата деловна цел.

Љубов: Постои можност денес успешно да завршите неколку работи истовремено. Слободните Јарци можат да започнат љубовна врска со личност во знакот Бик или Рак.

Здравје: Ревматски зглобови. Потребна е терапија.

Водолија

Работа: Овој ден посветете го на реализација на вашата оригинална идеја, бидејќи тоа ќе ви донесе голем успех. Финансиска добивка.

Љубов: Слободната Водолија ја очекува почеток на љубовна врска со личност во знакот Лав или Овен. Ќе се препуштите на страстите без размислување.

Здравје: Главоболка.

Риба

Работа: Овој ден ќе го посветите на завршување на работата на еден многу важен проект. Финансиската состојба се подобрува.

Љубов: Слободните Риби очекуваат да започнат љубовна врска со личност која можат да ја запознаат преку работа или на патување.

Здравје: Лоша циркулација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Годишната стапка на инфлацијата во Македонија во…

Годишната стапка на инфлацијата во Македонија во…

Раст на деловната активност во Еврозоната во…

Деловната активност на еврозоната растеше со најбрзо…

Курти им го честиташе Велигден на православните…

Косовскиот премиер Албин Курти им го честита…

Папата на православните христијани им го честиташе…

Папата на православните христијани им го честиташе…

Зеленски: Бог има украинско знаме на рамото

Украинскиот претседател Володимир Зеленски на Велигден ги…