Добри вести од соседството, пронајдена e Сара! Повторно се огласи мајката на тинејџерката!

t

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која исчезна денеска околу 13 часот, дознава „Блиц“.

– Сара е пронајдена, се е во ред, фала богу – кратко изјавила мајката на девојчето за нашиот портал.

Да потсетиме, девојчето последен пат е видено денеска околу 13 часот кај Франш, а потоа и се губи секаква трага.

Како што пренесува Инстаграм страната „grupa_kkbops“, девојката се качила во автобусот до автобуската станица кај Зелени венц.

– Само кажа дека заспала во автобусот и оттогаш и се губи секаква трага. На нејзиниот телефон се јавува непознато машко лице. Не знаеме дали се работи за киднапирање или за кражба – се наведува на споменатата страница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…