Дојава за бомба во НБРМ!

t

Анонимна дојава за бомба во зградата на Народна банка ја крена полицијата на нозе.

Според информациите на Канал 5 во зградата на НБРМ има засилено полициско присуство и се проверува дали навистина има експлозив во зградата.

Ова е прва дојава за бомба по подолг временски период. Претходно имаше речиси секојдневни дојави за поставени експлозиви во училишта и државни институции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ММФ: НБРМ е добар пример за транспарентност

Гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска одржа предавање на „Форумот…

Курсна листа на НБРМ: Колку чинат валутите…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Курсна листа на НБРМ: Колку чинат валутите…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Курсна листа на НБРМ: Ова е денешната…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Ангеловска-Бежоска: Западен Балкан има понизок БДП за…

Малата инволвираност на жените во општеството, не…