Дојави за бомби во објектите на РТС

t

Радиотелевизијата на Србија денеска околу 16 часот добила дојава за поставена бомба во објекти на јавниот сервис.
Припадниците на МВР вршат контра-субверзивни инспекции на терен и ги проверуваат објектите како одговор на извештаите, дознава Танјуг.
Како што пренесуваат дел од белградските медиуми, станува збор за објекти на РТС во Кошутњак.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Европскиот парламент одобри визна либерализација за Србите…

Европскиот парламент изгласа визна либерализација за имателите…

Предлог за враќање на воениот рок во…

Оценка и предлог за враќање на обврската…

Вучиќ: Ќе му покажеме на светот како…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија…

Советот за безбедност на ОН денеска расправа…

Седницата на Советот за безбедност на Обединетите…

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…