Објавено на:

Дојави за бомби во основни и средни училишта во Белград

t

Утрово во неколку училишта на територијата на Белград пристигнале информации за подметнати бомби, било потврдено за „Танјуг“ од српското МВР.

Пристигнаа пријави во основните училишта „Краљ Петар Други Караѓорѓевиќ“ на улица Марулиќева, „Владимир Роловиќ“, „Ѓура Јакшиќ“, „Данило Киш“, „Свети Сава“ и „Дринка Павловиќ“ и во неколку други училишта во Нов Белград и Земун, пренесе РТС.

Наставата не е ни започната, а децата кои пристигнуваат се враќаат дома. За пријавата се информирани надлежните служби и претстои претрес од страна на специјализирани екипи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

Дојави за бомби во училишта во Белград

Утрово нови анонимни извештаи за поставени бомби…