Дојави за бомби во училишта во Белград

t

Утрово нови анонимни извештаи за поставени бомби пристигнале во неколку основни училишта во Белград и неколку институции, дознава Euronews Србија.

За разлика од претходните денови кога до училиштата се испраќале пријави само на територијата на општина Нови Београд, овојпат опфатени беа училиштата и во другите општини. Децата по пријавата веднаш биле извадени од зградите.

Во изминатите неколку денови, некои училишта го добија истото известување. Исто така, истото се случило и на 1 декември, по што учениците биле испратени дома, а по проверката се покажало дека пријавите се лажни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хаос во Белград:  Хулиганите на Црвена…

Навивачите на Црвена звезда и Партизан се…

Водителка пронајдена мртва во стан во Белград

Безживотното тело на Б.Ј. (1977) е пронајден…

Драма: Авион морал принудно да слета во…

Авионот на „Сан експрес“, кој полета од…

Продолжува судењето на семејството Кецмановиќ, сведочи момче…

Денеска во Палатата на правдата во Белград…

Нови избори во Белград на втори јуни

Изборите во Белград ќе се одржат на…