До крајот на месецот ќе има Совет за безбедност, еве кои се темите!

t

Претседателот Стево Пендаровски вечерва гостува во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 најави дека до крајот на месецот ќе биде свикан Советот за безбедност.

„Имаме среќа и поволна околност и што сме членки на НАТО и ги добиваме брифинзите од советот за безбедност на ЕУ. Советот за безбедност секако ќе биде свикан во следните 7-10 дена да ги усогласат агендите на првите луѓе во Владата. Покрај војната Изарал – Хамас, Косово ќе биде тема, Украина ќе биде тема. Сакаме уште војници да однесеме во Косово“, вели Пендаровски. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…

Пендаровски-Османи: Заеднички напори за стабилност во регионот

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Приштина, во…