Објавено на:

Драмата продолжува: Тошиќ доби забpaна да ѝ се приближи на Карлеуша

t

Поранешниот фудбалер Душко Тошиќ во полиција потврдил дека дошло до кавга меѓу него и неговата сопруга Јелена Карлеуша, но рекол дека немало насилство.
-Се каравме, шокиран сум, не разбирам што ми се случи – рекол Душко Тошиќ кому полицијата во следните 48 часа му забранила да и се приближи на сопругата.
Адвокатите на Душко, Небојша Перовиќ и Никола Премовиќ потврдија дека Душко Тошиќ негирал дека бил насилен кон сопругата.
– Мојот клиент негира дека извршил какво било насилство. Полицијата постапила по пријавата на г-ѓа Јелена Карлеуша – изјави Перовиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Конфликт на Балканот е неизбежен…

Изјавите на Русија и Западот се максимални…

Зеленски: Балканот да започне “курс за независност…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика земјите…

Пахор: Со влез во ЕУ ќе се…

Единствен начин да се спречи поделбата на…

(Видео) Пендаровски: Да внимаваме на “малигните актери”…

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски преку…

Ѓукановиќ: Националисти бараат прекројување на границите на…

Денес, националистите повторно се обидуваат да ја…