Драматично спасување од завеан автобус во Србија: Спасувачите цела ноќ извлекуваа патници

t

Пожарникарите-спасувачи ноќеска евакуираа граѓани од завеан автобус на патниот правец Врање – Крива Феја, кај градот Соколовац.

– Во акција која траеше цела ноќ, нашите колеги спасија 24 лица од заглавен автобус – стои во објавата на МВР на Србија на профилот на Инстаграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…