Драма во Дебар: Маж прeтепал полицајци откако го затeкнале при вршење на тешка крaжба

t

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против РМ.(49) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“ и „напад на службено лице при вршење на работи на безбедноста“. Тој, во деловен објект на улицата „8 Септември“ во Дебар, бил затекнат при обид за кражба, по што на полициските службеници, кои пристигнале на местото, физички им се спротивставил и се обидел да ги нападне со остар предмет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градоначалникот Хекуран Дука да ги остстрани фашистичките…

Левица бара градоначалникот на Дебар да ги…

„Голема Албанија“ и свастики на една од…

Графити со карти на „голема Албанија“ и…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Дрска кражба во скопско: Од врат ѝ…

На 31.05.2024 во 19:45 часот во СВР…

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…