Драма во Лабуништа, маж со пиштoл му се зaкaнувaл на соселанец

t

На 02.02.2022 во полициското одделение во струшкото село Велешта приведен е Е.Г.(22) од с.Лабуништа, кој претходно во селото физички го нападнал Н.Г.(53) од истото село и со пиштол му се заканувал. По судска наредба, полициски службеници извршија претрес во неговиот дом, при што пронајдоа и одзедоа еден сигнален пиштол марка „Вruni“ калибар 9мм. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…