Драма во населба Аеродром, се обидел да силува 35-годишна жена, ама не успеал

t

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје 35-годишна жена пријавила дека околу 21.45 часот на подрачјето на Аеродром во објект на правно лице едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).
„Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, наведено е во полицискиот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривична против шестмина тетовчани, силувале малолетничка

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 18-годишниот…

13-годишно девојче киднапирано и силувано од двајца…

Двајца мажи се уапсени под сомнение дека…

24 години ја силувал сопствената ќерка, си…

Австриски суд денеска соопшти дека ја поништил…

УЖАС: Пензионер- семеен пријател две години сексуално…

На шест години затвор во Жупанискиот суд…

Свештеник со години злоставувал малолетници, осуден е…

Италијанскиот суд го осуди Дон Џузепе Руголо,…