Објавено на:

ДРАМА ВО СЕЛОТО ЗЛОТ ПО УБИСТВОТО НА МАЛАТА ДАНКА: Инспекторите со мистериозни вреќи влегоа во куќата на осомничениот за убиството

t

Инспектори на Управата за криминалистичка полиција (УКП) влегле во куќата на Дејан Драгијевиќ (50), еден од осомничените за свирепото убиство на 2-годишната Данка Илиќ која исчезна во приградската населба Банско Поље кај Бор. Инспекторите носеле неколку вреќи, а со нив биле донесени маж и девојка, пренесува Мондо.рс

– Заедно со нив во куќата се внесени помлад маж и девојка. Сè уште не се знае во какво својство се внесени – потврдува за српскиот медиум изворот од селото.

Потрагата по телото на 2-годишното девојче за кое осомничените тврдат дека ја убиле, а телото го фрлиле или го закопале, сè уште трае. Полицијата го пребарува кањонот на реката Лазарева и во пештерата Лазарева кај Злот каде има јами и стрмни карпи кои досега не се истражени.

Двајцата осомничени за кои е потврдено дека со службено возило „фијат панда“ го прегазиле девојчето, а потоа го убиле, засега не го откриваат точното место каде што го закопале телото на 2-годишната Данка. Во меѓувреме додека трае потрагата по телото на девојчето, полициското одделение во Бор, изненадно почина Далибор Драгијевиќ (40) брат на еден од осомничените убијчи за кого постоеше сомнение дека заедно со неговиот татко Радослав му помагале на неговиот брат Дејан да го премести телото на брутално убиената Данка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Може да разговараме со некое ново…

„Не постојат такви црвени подруми. Мислам дека…

Мицотакис: Пријателите во Македонија да сфатат дека…

Мислам дека нашите пријатели во Македонија треба…

Норвешка, Шпанија и Ирска ќе ја признаат…

Шпанија, Ирска и Норвешка објавија дека ќе…

Сиљановска Давкова ја предводи државно-црковната делегација во…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова од денеска престојува…

Владата на Србија ги повика институциите и…

Владата на Република Српска ги повика институциите…