Драма во Тетово: Избоден вработен во кафуле

t

Вработен во тетовски кафе бар вчера навечер бил избоден од сограѓанин околу 19 часот, а полицијата за час и половина успела да го најде и приведе осомниченито напаѓач. Инцидентот се случил во кафе бар на улицата „ЈНА“.

-Во 20 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода 24-годишник кој околу 19 часот во угостителски објект на улица „ЈНА“ во Тетово со остар предмет му нанел повреди на 28 годишник инаку вработен во кафе барот. Повредениот бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување лекарска помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

При увидот кој го извршила извршила екипа на Секторот за внатрешни работи Тетово што бил пронајден и предметот за кој постои сомнение дека бил употребен во угостителскиот објект.

-За приведениот по целосно документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок со кој денескаќе биде изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово, информираше полицискиот портпарол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУЛЕКС му одговори на Петковиќ: Немаме извршен…

ЕУЛЕКС го прими барањето на директорот на…

УЖАС: Скопјанец ја малтретирал сопругата со нож!

Сопругот ја малтретирал својата 30 годишна жена…

Заев рамо до рамо со Ковачевски на…

Екс лидерот на СДСМ и екс премиер…

(Видео) Мециновиќ за евентуална коалиција со СДСМ:…

Со фашисти не се преговара, кратко и…

(Видео) Мециновиќ: Со Левица на власт Македонија…

Левица ќе води поинтелигентна политика, Македонија ќе…