Драма во Тетово: Маж ги нападнал поранешната сопруга и малолетниот син, неговиот брат ги навредувал додека имал пиштол

t

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 16 часот и 50 минути ги лишиле од слобода Ј.И.(41) и неговиот брат И.И.(41) од Тетово.

Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски истакнува дека лицата се лишени од слобода поради сомнение дека Ј.И. претходно физички ги нападнал неговата поранешна 38-годишна сопруга и малолетниот син, а И.И. ги навредувал и со себе имал пиштол.


Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

-Нешто подоцна, пак, Ј.И ги пријавил поранешната сопруга и синот дека го навредувале и дека по него фрлале со тврди предмети, додава Јосифоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мисајловски: Ако Бугарите влезат во нашиот Уставот,…

Ако Бугарија бара Бугарите да влезат во…

Мисајловски: Во преговорите со Бугарија мора да…

Точно да денес ги проследивме овие овие…

Николоски: Македонија по kорупција е на исто…

Денеска стигна извештајот за корупција и Македонија…

Македонија сама не може да се брани,…

НАТО знае дека ниту војската на Македонија,…

Донев: Постои притисoк врз македонската комисија, продолжува…

Притисок очигледно дека постои од наша страна…