Драма во Тетово: Маж ги нападнал поранешната сопруга и малолетниот син, неговиот брат ги навредувал додека имал пиштол

t

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 16 часот и 50 минути ги лишиле од слобода Ј.И.(41) и неговиот брат И.И.(41) од Тетово.

Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски истакнува дека лицата се лишени од слобода поради сомнение дека Ј.И. претходно физички ги нападнал неговата поранешна 38-годишна сопруга и малолетниот син, а И.И. ги навредувал и со себе имал пиштол.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

-Нешто подоцна, пак, Ј.И ги пријавил поранешната сопруга и синот дека го навредувале и дека по него фрлале со тврди предмети, додава Јосифоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Шоле во “проверка” на Западен Балкан: Најпрво…

Високиот советник на Стејт департментот, Дерек Шоле…

Добро утро со Инфомакс: Во шумата јас…

Андон Лазов Јанев, познат како Ќосето или Касапот е македонски  револуционер,…

Американскиот советник Шоле наредната недела во Скопје

Вишиот советник на американскиот Стејт департмент Дерек…