Објавено на:

Дугин: Ова не е војна против Украина туку против Големиот ресет кој има за цел да го уништи човештвото претварајќи ги во роботи и мутанти!

t

Светскиот економски форум во Давос објави дека ги прекинува сите односи со руската влада и Путин поради нападот на Украина.

Тоа е одлична вест. Русија конечно може да се ослободи од глобализмот и фанатиците на големото ресетирање, перверзната глобална олигархска елита на Шваб и неговите соработници.

Сега на сите им е јасно дека Москва е главен град на Големото будење во светски размери. Ова не е регионален конфликт, меѓу Русите и Украинците, ова е почеток на ослободување на човештвото од либералната диктатаура на глобалните монополи.

Украина е само локален центар на овие елити основани во земјата на источните словени против нивна волја и потполно незнаење.

Нацистичката либерална пропаганда го претвори населението во зомби. Вистинската војна не е против Украина туку против Светскиот економски форум и неговите пеколни планови да го уништи човештвото со легализирање на сите видови перверзии, гревови и злосторства и на крајот преворајќи ги луѓето во роботи и мутанти и пренесување на моќта на вештачката интелигенција.

Имаме работа со самиот ѓавол…

Големото будење против големото ресетирање на Александар Дугин е отворена објава на војна против двојните болести и либерализмот на западната модерност. Дугин ги повикува жителите на Хартленд немилосрдно да ги нападнат на сите фронтови глобалните елити кои се обидуваат да ги наметнат своите перверзии и античовечки идеали со искоренување на долгогодишните традиции ма сите народи во светот.

На дементниот узурпатор Бајден и на неговите ропски демократски соработници им се спротивставуваа Трамповците кои ја претставуваат нормалната Америка, сакаат да го зачуваат својот одамна поставен начин на живот.

Така е поставена сцената во премсетка на навистина апокалиптични размери, спротивставувајќи ги силите на праведниот грев, оние кои сакаат да ги зачуваат традициите и вистинското богатство на човечката реалност, против Антихристот и неговите потчинети од Сорос на подмолната дегенерација на злото, кои сакаат да ги избришат сите врски и заедници – до самата човечка раса.

Пишува, Александар Дугин, руски филозоф.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски од Пробиштип: Велат „никогаш Северна”, ама…

Граѓаните не смеат да им веруваат на…

Портпаролот на ЕУ: Војната во Украина ќе…

Европската унија има јасен и дефиниран став…

(Видео) Трамп: Лично ќе го предупредев Путин…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…

Пукна брана на реката Урал, илјадници руски…

Околу 4.000 домаќинства со најмалку 10,000 жители…

Пендаровски од Пробиштип: Не постои ниту еден…

На вториот ден од победничкиот караван, кандидатот…