Дурловски за Костадин Костадинов и откажувањето на руските романси во МОБ: Да ви го имав паметот на еден ден, да одморев малку

t

Познатиот македонски оперски пејач, Игор Дурловски, на неговиот Фејсбук профил накратко го искоментира откажувањето на руските романси од страна на МОБ. Маестро Дурловски направи споредба меѓу романсите и струмичкиот карневал.

Еве што напиша Дурловски на Фејсбук:

“Струмичкиот Салиери организира бал а романсите во МОБ откажани.Да ви го имав умот на еден ден да одморев малку.” – стои во објавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Конгоанските мигранти ја напуштија зградата на поранешната…

Десетиците мигранти по потекло од Конго кои…

Емотивна македонска поезија за војната

Профилот „Македонска поезија“ на социјалните мрежи со…

(Видео) ЕЖЕЊЕ: Јапонецот Кутецу со нова македонска…

Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу деновиве објави…

(Фото) Пораката која го преплави фејсбук: Политички…

Мастро Дурловски со активизам за праведна држва…

Дурловски им порача: Строфата со Јане, Гоце,…

Оперскиот пејач, Игор Дурловски кој беше дел…