Објавено на:

Евакуацијата на цивилите во Азот е невозможна

t

Евакуацијата на 568 цивили кои се засолнети во бункери под хемиската фабрика Азот во зафатениот град Сиевиеродонецк во моментов е невозможна поради гранатирање и тешки борби, изјави гувернерот на украинската област Луганск.

Во објава на месинџерот Телеграм, тој рече дека има 38 деца кои се засолниле во бункерите во хемиската фабрика.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев: Повторно оживеа фашизмот во Европа

Русија спроведува специјална воена операција за целосно…

„Многу тешка ноќ“: Полска ја подигна авијацијата…

Полска синоќа ги подигна своите воздухопловни сили…

САД наредија затворање на руските визни центри…

Американските власти ги информираа руските дипломати во…

Во Сенатот на САД поднесен нацрт-закон за…

Во Сенатот на САД е поднесен нацрт…

НАТО ѝ се закани на Кина со…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави…