Објавено на:

Еве какво време не очекува на првиот пролетен ден

t

Пролетта ќе почне денеска во 16 часот и 33 минути. Во исто време, на јужната Земјина полутопка почнува есента.

Пролетта ќе трае 92 дена, 17 часа и 54 минути, односно до 21 јуни 2022 година во 11 часот и 13 минути, кога ќе почне летото.

За првиот пролетен ден, што ќе трае 12 часа и 5 минути, метеоролозите прогнозираат сончево и студено со мала локална облачност и слаб до умерен, наместа засилен ветер, претежно од североисточен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што ќе изберат земјите од регионот –…

Дали да се грижиме за економскиот раст…

Евроњуз: Пет причини зошто Украина нема наскоро…

Киев реагираше на руската анексија на четири…

ЕВРОПА ПОВТОРНО НА МАКИ – птичјиот гриб…

Европа годинава ја доживува најлошата криза со…

Денес се празнува Светиот пророк Јона

Живееше повеќе од 800 години пред Христа.…

Сончево со мала до умерена облачност и…

Времето ќе биде сончево со мала до…