ЕВН со ново вонpeдно соопштение: И утре нema да работат дел од семафорите во Скопје

t

Утре од 8 до 15:30 часот нема да работат семафорите во некои делови од Скопје кои ќе останат без електрична енергија.

Од ЕВН информираа дека во тој период ќе има вонредно исклучување на семафорите во центарот на Скопје, поточно кај „Веро џамбо“, Кеј 13 Ноември, Правен факултет и улицата Мирче Ацев, делот кај паркингот „Холидеј ин“ и околината.

ЈП Улици и патишта по најавите на ЕВН ги повикува надлежните за регулирање на сообраќајот, односно МВР за да не дозволат да се направи голем метеж низ градот во овој период од денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕВН појаснува: Надоместокот за пренос и дистрибуција…

Во интерес на точно и правилно информирање…

Тортевски: Не ви беше чудно што ЕВН…

Не ви беше чудно што ЕВН редовно…

Скандал: ЕВН призна дека СИТЕ ПЛАЌАМЕ ЗА…

ЕВН призна дека сите граѓани плаќаат за…

(Видео) Екипите на ЕВН влегоа во Арачиново,…

Како што беше договорено, екипите на ЕВН…

Бектеши: ЕВН ќе работи на терен во…

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска на…