„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт

t

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт на партиите Демократско движење на Изет Меџити, Движењето Беса на Билал Касами и Алтернатива на Африм Гаши.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова се носителите на листи на коалицијата…

Коалицијата „Храбро за Македонија" вечерва до Државната…

Ковачевски: Алтернативата на членството во ЕУ нема,…

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вели дека…

Белград: Демонстрантите ја скршија оградата пред зградата…

Во Белград вечерва се одржуваат протести кои…

Затворени избирачки места во Србија, опозицијата имаше…

Избирачките места во Србија за вонредните парламентарни,…

Oпозициски партии на Албанците добиваат место во…

Најдоцна до 18 декември, лидерите на опозициските…