Еден од најгласните поддржувачи на 3aeв бара промени во политиките на СДCM

t

„Има доста нови луѓе во партијата. Можеби нов дух за СДСМ која во нарендите месеци треба да го провери единството внатре и во владата. Ова е добар потег на Ковачевски кој промени голем дел од изборниот и централниот одбор.

За тоа дали СДСМ ја научи лекцијата од поразот на локакните избори, дали ја сфати Ковачевски пораката на граѓаните е се уште рано да се зборува. Тој е неколку недели лидер. Ќе видиме како ке се однесуваат и новите лица. Дали новие луѓе ја сфатиле пораката. Граѓаните покажаа што ценат, а што не. Се направија многу промени од СДСМ во насока на инвестиции, договори но се покажа дека граѓаните не го почитуваат тоа. Сакаат дополителни измени.

Сега по формирањето на Владата, мора промена на полтиката на СДСМ и на Владата. Само така ќе покажат дека ја сфатиле пораката. Многу слаба медиумска покриенсот, проекти кои многу слабо се реализираат, внатрепартиски судири ќе значи дека ниту Ковачевски ниту останатите не ја сфатиле пораката.“ – вели Никола Дујовски, универзитетски професор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…