Објавено на:

Единицата за економски и компјутерски криминал на МВР “чешла” менувачници околу Бит Пазар

t

Полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола во пет менувачници со Старата скопска чаршија на подрачјето на Бит Пазар.

-При контролата било констатирано дека две менувачници не поседуваат никаква документација за регистриран правен субјект, ниту Дозвола за менувачко работење од Народната банка, информира МВР.

Против сопствениците на двете менувачници, од Државниот пазарен инспекторат ќе биде изготвен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривична пријава за несовесно работење и фалсификување…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…

МВР категорично ги демантира информациите дека вработен…

Во врска со наводите изнесени во дел…

Вработен во Идризово физички нападнал колега на…

Вработен во затворот Идризово го нападнал неговиот…

Унгарско МВР: Околу 13.500 бегалци вчера пристигнаа…

Околу 13.500 бегалци вчера пристигнаа во Унгарија…