Едно лице е приведено: Детали за вчерашната акција на МВР во Арачиново!

t

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на скопско Арачиново, вчера е лишен од слобода А.Д.(40), вработен во еден од локалите.

Полициски службеници од СВР Скопје –  Единица за недозволена трговија, Единица за интервентна полиција, Одделение за Потраги и Одделот за специјални полициски операции во извршената контрола кај него пронашле пиштол „ТТ” и рамка со осум куршуми.

– Тој е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по чл. 396 од Кривичниот законик, соопштија денеска од МВР.

Инаку, во рамки на акциската контрола бил извршен преглед на 54 лица затекнати во угостителските објекти и 11 возила. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чепна кај што не треба: МВР во…

Во текот на вчерашниот ден, Бугаринот Виктор…

МВР најостро ги осудува лагите дека бугарска…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

МВР ја затвори за сообраќај „Самоилова“ кај…

МВР соопшти дека од денеска се воведува…

Арачиновец фатен со 200кг храна со поминат…

Вчера во 11.00 часот, полициски службеници од…

МВР: Сите мора да ги заменат старите…

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните…