Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности за расчистување и санација на дефекти низ градот

t

Екипите на сектор Водовод во текот на денешниот ден спроведоа активности за расчистување и санација на улични дефекти на следите локации : Паркинг Холидеј Ин -цистерна, ул. Струмичка бб, уличен дефект Чаир, информираат од претпријатието.

– Екипите на сектор Канализација спроведоа активности за расчистување на шахти, отпушување на атмосферски канализации и чистење на сливници и фекални шахти на следните локации: ул.Карл Либкнехт уличен дефект ф100, Гази Баба, Маџари, бул.Никола Карев-чистење на шахти со цистерна вакум, дератизација  Ново село, ул.Лазар Поптрајков Жечезара капија југ отпушување на  атмосферска канализација, ул.Илинденска -Чистење на јама со вакум цистерна, ул.Лука Геров-Отпушување на шахта со цистерна под притисок, ул.Банско-Сливници рачно и контрола на фекални шахти, ул.Павел Шатев-контрола на шахти и површинско чистење на  сливници, ул.Венјамин Манџукоски-конторла на фекални шахти и површинско и внатрешно чистење на решетки и сливници со лопата, ул.Хо Ши Мин-рачно чистење сливници, ул. Никола Русински -рачно чистење сливници.

Извршена е дератизација во нас. Тафталиџе и Шуто Оризари.

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје посветено спроведуваат теренски работни активности за одржување на водоводната и канализационата мрежа во градот со цел зголемување на квалитетот на услугите за корисниците, велат од претпријатието.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…