(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) АПСЕЊЕ ВО КОЧАНИ! Ова се деталите

t

Денеска во Кочани од страна на полициски службеници е уапсен Орце Цеков, човек кој им е познат на кочанчани по низа кривични дела, напади на поединци, а денеска е уапсен поради нарушување на јавниот ред и мир.

Од МВР за Инфомакс го потврдија апсењето.

– Денеска (09.05.2024) полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода О.Ц.(39) од Кочани, по претходна пријава во ПС Кочани дека во угостителски објект во Кочани го нарушил јавниот ред и мир. Се работи на расчистување на случајот. – велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кочанчани се жалат дека депонијата гори речиси…

Повторно гори депонијата во Кочани, јавуваат читатели…

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…

Во кумановскиот затвор се самоуби убиецот на…

Усеин Рашидов кој лани на свиреп начин…

(Видео) Македонец фатен со 21 килограм амфетамин…

Државјанин на Македонија е приведен поради сомнение…

Приведени пет странски работници од Турција и…

На 04.06.2024 во 12.30 часот, полициски службеници…