(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) Како изгледа филмски грабеж на маркет на 500 метри од МВР и Панче Тошковски!

t

Филмски грабеж се случи вчера во маркет на улица „Востаничка“ во населбата Црниче, кога арамиите со автомобил влетале внатре го товариле сефот и заминале во непознат правец. Демолирани билче влезните врати и излозите на маркетот. Според првичните информации, грабежот е извршен со црвен автомобил од типот караван, кој влетал во влезната врата. Алармот се запалил, но тоа не ги испишманило арамиите кои го земат сефот.

-На 01.04.2024 во 03.58 часот во СВР Скопје било  пријавено дека во маркет на подрачје на општина Кисела Вода во Скопје три лица извршиле „тешка кражба“, при што одзеле сеф.  Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) Како изгледа филмски грабеж на…

Филмски грабеж се случи вчера во маркет…

Две лица се приведени за вчерашниот обид…

Две лица се приведени под сомнение за…

МВР на трето место во годишниот извештај…

МВР за 2023 е прва владина институција…

МВР: Во пукањето во Арачиново не е…

Во пукањето во Арачиново не е повреден…