ЕКСКЛУЗИВНО: ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА УТРОВО ВО ИЛИНДЕН!

t

Вооружен грабеж се случил денеска претпладне во Илинден, дознава Инфомакс.

МВР го потврди настанот.

– Денеска (28.02.2024) во 10.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во експозитура на една банка во нас.Илинден – Скопје едно лице со закана со огнено оружје од вработените одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. – велат од МВР за Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец со оружје ограбил банка: Се бара…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Ограбено казино во Центар!

Денеска (01.06.2024) во 00:07 часот во СВР…

ЕКСКЛУЗИВНО: ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА УТРОВО ВО…

Вооружен грабеж се случил денеска претпладне во…

Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

Жител на Струга во вторникот лажно ја…