Објавено на:

Ердоган: Ова што се случува во Газа е лудило поддржано од западот

t

Ердоган повторно не штедеше зборови за да го искритикува западот и Израел. Тој изјави: Наместо да се постават државнички, да ги признаат гршките од минатото и да се обидат да ги поправат, израелската влада се однесува како организација наменета за провокации на целиот регион на Блискиот исток. Регионот мора да биде спасен од ова нивно лудило поддржано од западните земји и легитимизирано од западните медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија е за решение со две држави…

Русија е за регулирање на ситуацијата меѓу…

Борел за налогот за апсење на Нетанјаху:…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика…

(Видео) Јанчев: Ни ЕУ, ни НАТО, ни…

Прво е Македонија, а потоа е сѐ…

„Вашингтон пост“: Русија демонстрира воена и економска…

И покрај очекувањата на Западот, Русија успеа…

Русија останува отворена за дијалог со Западот

Русија останува отворена за дијалог за безбедност…