ЕСМ вчера произведе доволно за дома и продаваше вишок електрична енергија

t

 АД ЕСМ вчера произведе 18.543  мегават часа електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи.

Во Термоелектраните произведени се 15.589 мегават часа, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се  2.954 мегават часа.

-Во изминатото деноноќие АД ЕСМ продаде 330 мегават часа ноќни вишоци електрична енергија, информираат од Владата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Собранието му дозволи на ЕСМ да се…

Собранието во рамки на попладневниот дел од…

ЕСМ вчера произведе доволно за дома и…

 АД ЕСМ вчера произведе 18.543  мегават часа…

ЕСМ продале 330 MWh електрична енергија изминатото…

АД ЕСМ на 13.01.2023 година произведe 18.835…

Ковачевски се пофали: ЕСМ произведува 26,7% повеќе…

Првиот човек на АД ЕСМ, Васко Ковачевски…

После тоа ќе се грееме на сонце?!…

Државната компанија ЕСМ (Електрани на Македонија) вчера…