Трагедија: Боксер убиен пред сопругата и трите деца на празник

t

Американскиот боксер Дени Кели јуниор е убиен во својот автомобил додека со сопругата и трите деца оделе на божиќна вечера, пренесуваат медиумите во САД.

Кели јуниор е застрелан во сојузната држава Мерилнд, и досега не се откриени убијците.
Според првичните информации, во боксерот е пукано од друг автомобил кој застанал до неговиот. Полицијата кога пристигната на местото на несреќата го пронашла боксерот без свест, а во болница Кели јуниор е прогласен за мртов.

Полицијата се сомнева дека на убиството му претходела расправија во сообраќајот и распиша награда од 25.000 долари за информации кои ќе и помогнат во истрагата.

– „Беше прекрасен татко, кој си обожуваше своите деца. Патувавме насекаде за да ги гледаме неговите мечеви кои ги завршуваше за 30-тина секунди. Беше добар боксер“ – изјави бабата на боксерот, Бернарди Вокер.
Дени Кели јуниор во професионалната боксерска кариера имаше скор од десет победи и четири порази, а последниот меч го одработи пред две години кога го нокаутира Ник Киснер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српски државјанин убиен во Софија!

Српски државјанин е приведен синоќа во Софија…

Притвор за 25-годишникот од Струмица кој ја…

Дваесет и петгодишниот струмичанец П.И., кого ОЈО…

Кој “ќари” од војната? Лани била најуспешна…

Продажбата на американско оружје во странство се…

САД контра Турција: Шведска и Финска се…

Портпаролот на американскиот Стејт департмент, Нед Прајс, изјави…

По Бајден и Трамп, доверливи документи пронајдени…

Адвокатот на поранешниот потпретседател Мајк Пенс открил…