Жена е повредена во сообраќајката кај „Ист гејт“ – ова се деталите!

t

Жена е повредена во сообраќајката што се случи синоќа кај „Ист гејт“. Како што соопшти МВР, на булеварот „Гоце Делчев“ пред крстосница од ул. „Беласица“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а3“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(48) од Скопје и патничко моторно возило „дачија сандеро“ со италијански национални ознаки управувано од Е.Л.(39) од Р. Италија.

Во незгодата со телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „дачија сандеро“ П.Д.(66) од Р. Италија констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, велат од МВР.

Извршен е увид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена е повредена во сообраќајката кај „Ист…

Жена е повредена во сообраќајката што се…

Пендаровски смирува: Ќе се донесат измени на…

Претседателот на државата Стево Пендаровски во изјава…

Ова се измените – еве до кога…

Со 89 гласа ЗА, пратениците ја изгласаа…

Шефицата на ММФ очекува пониски каматни стапки…

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ – IMF) сега…

Владата повторно им реализира проекти на градоначалниците…

Владата повторно им реализира проекти на градоначалниците…