Жена загина во пожар во Стар Дојран

t

Во пожар кој утрово зафати двоспратна куќа во Стар Дојран, загина жена.

„Зафатена е кровната конструкција и еден спрат од куќата. Во пожарот има и една жртва“, известија од РЦУК Струмица.

Во интервенцијата учествуваат ТППЕ Гевгелија со 4 пожарникари, едно противпожарно моторно возило и четирворица доброволци од противпожарното друштво од Дојран со едно возило“, известуваат надлежните служби.

Моментално се догаснува пожарот, по што ќе следуваат повеќе информации/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена загина во пожар во Стар Дојран

Во пожар кој утрово зафати двоспратна куќа…

Пожарот избувна од дефибрилатор, не од продолжен…

Мумин Исмаили е сведок на трагедијата во…

Запалено возило во Куманово: Интервенирале пожарникари

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во…

Целосно е изгаснат пожарот кај Криволак: Ова…

„Два тима на ДЗС се на тешко…

(Видео) Ангелов: Во гасење на пожарот кај…

Во видео изјава за медиумите, директорот на…