Жена користела фалсификувани банкноти во продавница во Делчево

t

На 26.03.2022 во 14:10 часот во Полициската станица Делчево, вработена во продажен објект на ул.„Голачка“ во Делчево пријавила дека женско лице, кое го познавала, платило производи со банкнота од 50 евра за која подоцна во менувачница ѝ рекле дека е фалсификувана.

Банкнотата била одземена за понатамошна постапка.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Производителите на слива во Пијанечкиот регион…

Производителите на слива во Пијанечкиот крај денеска…

Акциска контрола: Пронајдена дрога, не се издавале…

Денеска (21.08.2022) во рамки на оперативниот план…

Болна работа: Маж од Делчево извршил обљуба…

На 19.08.2022 во 14.20 часот во Делчево…

Локализиран пожарот кај Нов Истевник во Делчево

Од РЦУК Штип, известува дека пожарот кој…

(Фото) Пожарот во делчевското село Очипала ставен…

Ставен под контрола пожарот кај месноста Ралова…