Жена паднала од 12 метри висок балкон додека ставала новогодишни светилки

t

Во загрепската населба Дубрава, една жена е тешко повредена откако паднала од висина од 12 метри додека поставувала украсни светилки на балконот.

Загрепската полиција денеска извести дека 58-годишна жена се здобила со тешки повреди, објави Индекс.хр.

Лекарска помош и била укажана во Клиничката болница Дубрава, се вели во соопштението на полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов случај на труење со газиран пијалок,…

Нов случај на труење со газиран пијалок…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…