Завршил со тешки повpeди: 32 годишен работник пaднaл од скеле во Кисела Вода

t

На 25.12.2021 во 13,45 часот било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода од објект во изградба додека изведувал градежни работи од скеле паднал Ј.М.(32) од с.Стримница-тетовско и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чекај нè Европо: Тетово без најава остана…

Цело Тетово 6 часа немаше вода за…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Делови од Карпош утре без вода

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека утре…