Завршил со тешки повpeди: 32 годишен работник пaднaл од скеле во Кисела Вода

t

На 25.12.2021 во 13,45 часот било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода од објект во изградба додека изведувал градежни работи од скеле паднал Ј.М.(32) од с.Стримница-тетовско и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Дел од населбата 11 Октомври без вода

 Дел од корисниците од населбата 11 Октомври…

Робот здроби работник во фабрика во Јужна…

Робот во Јужна Кореја згмечил човек до…

Хрватскиот министер за здравство по појавата на…

Откако едно лице претходно било хоспитализирано во…