Загрижувачки податоци: Расте бројот на заразени со Ковид-19 во Србија

t

Докторката Снежана Јовановиќ од лабораторијата „Огнено око“ утринава изјави дека во последните две недели има зголемување на бројот на тестови за коронавирус на дневна основа во Србија и дека е „малку загрижувачки“ што околу 20 проценти од примероците се позитивни.

Таа за РТС изјави дека работната група „Ковид“ ќе се состане следната недела.

Во меѓувреме, Институтот за онкологија и радиологија на Србија од петок повторно ја забрани посетата на таа институција поради зголемениот број на заболени од коронавирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…