Заев основа фондација, ќе членуваат и поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ: Името е “Едно општество за сите”?

t

Учеството на Зоран Заев на дипломатскиот форум во Анталија не е случаен, бидејќи поранешниот премиер ќе основа фондација „Едно општество за сите“, дознава ТВ21.

Во тимот ќе биде и поранешниот министер за здравство Венко Филипче како и други поранешни функционери. Ќе учествуваат и интелектуалци, професори, бизнисмени, поранешни членови на ВМРО-ДПМНЕ, луѓе од сите етнички заедници и од невладиниот сектор

Според ТВ21, Заев не планира да се повлече од јавноста, а во Анталија се опипувало мислењето за концептот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев основа фондација, ќе членуваат и поранешни…

Учеството на Зоран Заев на дипломатскиот форум…

(Видео) Австрија има женска верзија на Заев:…

Изјавата на австриската министерка дека Африка е…

3aeв нema да користи aпaнажа, ќе се…

Поранешниот премиер Зоран Заев од вчера има…

3aeв се огласи на Фејсбук

Денеска ги предадов функцијата и кабинетот на…

(Фото) Чао 3aeв – последната фотографија од…

Зоран Заев утринава се збогуваше од функцијата…