Заев ја избркал на „клоци“ косовската министерка за надворешни откако му се заканила – ова се деталите

t

Поранешниот македонски премиер Зоран Заев побарал од министерката за надворешни работи на Koсово, Доника Гервала да го напушти неговиот кабинет откако таа на средбата рекла дека доколку Македонија не излезе од Отворениот Балкан, ќе си има работа со неа.

Според информациите, Заев, соочен со оваа необична ситуација, побарал од Гервала да го напушти кабинетот.

„Извинете госпоѓо, но ова викање е неподносливо во мојата канцеларија, од учтивост не можам да ве изнесам, инаку не можете да зборувате на овој начин и вака“, изјавил Заев.

После тоа Гервала ја напуштила канцеларијата/

Текстот за тој случај претходно вчера го објавија повее албански портали без притоа да прецизираат кога точно се случило.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борел: Ситуацијата во Газа е катастрофална и…

Ситуацијата во Газа е „катастрофална, апокалиптична“, со…

Борел: Помошта за Украина останува блокирана

Министрите за надворешни работи на Европската унија…

Американски Ф-16 се урна во море во…

Американски борбен авион Ф-16 се урнал за…

ПАДНА ВЛАДАТА НА ПОЛСКА: Мнозинството пратеници не…

Долниот дом на полскиот парламент денеска ѝ…

ШЕСТ ДЕНА НИКОЈ НЕМА АБЕР ЗА НАВАЛНИ:…

САД изразија длабока загриженост откако соборците на…