Закажани избори во Бугарија – СДСМ може таму да добие 2/3 мнозинство

t

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска распиша предвремени парламентарни избори во Бугарија, кои ќе се одржат на 2 октомври.

Македоните реагираат на оваа одлука коментрирајќи дека СДСМ може да освои 2/3 мнозинство таму.

– “Закажани избори во Бугарија”

Сдсм таму може да добие 2/3 мнозинство, напиша Божидар Божиновски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ашковски разочаран: Заслужувме многу повеќе од двата…

Очекувано не можеше да се сокрие разочарувањето…

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…

Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е…

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од…

Македонија со пораз го заврши овогодинешното издание…

Фудбалската репрезентација на Македонија со пораз го заврши овогодинешното…