Заложничката драма на аеродромот во Хамбург заврши по 18 часа откако маж се предаде на полицијата

t

Полицијата во Хамбург на социјалната мрежа Х објави дека “заложничката драма е завршена. Осомничениот излегол од автомобилот со ќерката. Детето изгледа не е повредено”. Полицијата додаде дека мажот бил уапсен без отпор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова драма со авион на „Боинг“:…

Авионот „Боинг 737-800“, кој летал за Хјустон,…

Скопјанец искршил стакла на банка во Аеродром

Вчера во 09:50 часот на подрачјето на…

Левица ги исклучи од членство Бранко Ристов…

Ја информираме јавноста дека Левица го суспендира…

Во тек е изградба на нова полициска…

Дополнителниот технички заменик-министер во МВР, Митко Бојмацалиев,…

Некогаш најчистата и најзелена скопска општина со…

Аеродром тоне во нечистотија. Некогаш најчистата и…