Објавено на:

Запалена сува трева е причината за пожарот под Кале во кој изгореа пет автомобили

t

Пет патнички возила се зафатени со пожарот што избувна попладнево на поранешниот полигон за полагање возачки испити под Кале, а во неговото гаснење беа вклучени четири противпожарни возила и 13 пожарникари. Според првичните наоди, причината за пожарот е запалена сува трева. Беше локализиран од тим од 12 пожарникари.

-Околу 13 часот и 25 минути во СВР Скопје е пријавено дека на дивиот паркинг кај поранешниот полигон настанал пожар пришто горела сува трева. Притоа, од пожарот опожарени се пет моторни возила. Повредени лица нема. Пожарот е локализиран, а по насоки на инспектор од СВР Скопје, се повикуваат сопствениците на возилата кои ги оставиле на дивиот паркинг. Ќе се врши увид и документирање од страна на СВР Скопје – соопштија од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар зад Универзална сала

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

МВР: Лице барано со потерница спроведено во…

Денеска (07.04.2024) во 00.05 часот на подрачјето…

Запалена сува трева е причината за пожарот…

Пет патнички возила се зафатени со пожарот…

Ова се седумте најскапи автомобили во светот!

Дали сте милијардер во потрага по следниот…