Запленети над 4.000 петарди во струшко – приведено едно лице

t

Четириесет и седумгодишник од струшкото село Лабуништа вчера бил приведен во полиција, откако при претрес во неговиот дом биле откриени повеќе од 4 000 парчиња пиротехни средства.

Претресот во домот на М.М. бил извршен по претходно добиена судска наредба, а како што соопшти МВР, полициските службеници од ОВР Струга, пронашле 4 400 парчиња пиротехнички средства – петарди што неовластено ги поседувал.


Лицето е приведено и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партиска реорганизација: Проширување на Извршниот комитет и…

ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе има нов состав на…

Мицкоски: Техничката влада беше целосно нефункционална и…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното…

Оваа влада е администрирана од СДСМ, а…

Оваа влада е администрирана од СДСМ, а…

Мицкоски: Во спорот со Бугарија само даваме,…

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при своето…

Мицкоски: Задоволен сум Арсовска, затекна лоша состојба…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата…