Објавено на:

Заседава кризниот штаб на Град Скопје по што ќе следи изјава на градоначалничката Арсовска

t

Во моментов во Градот Скопје има состанок на кризниот штаб на Градот, поради одбивањето на дел од вработените во јавното претпријатие Комунална хигиена Скопје да ги обавуваат своите обврски и попречувањето од нивна страна да се одржува јавната чистота и хигиената во градот.

По завршување на состанокот ќе следи изјава на градоначалничката Данела Арсовска.

Повеќе за ситуацијата на линкот во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазен струмичанец во Скопје, со тешки повреди…

Четириесет и седумгодишен струмичанец е тешко повреден…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

За скопските општини денеска е неработен ден…

За скопските општини денеска е неработен ден…

СДСМ: ДПМНЕ ја остави Универзална да се…

ДПМНЕ ја остави Универзална сала да се…