Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

t

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 07.04.2024 во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп, каде издржувале затворски казни, пријавените физички го нападнале осуденикот С.Ч., при што првопријавениот со нож му нанел убодна рана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нови протести против работата на Бехтел…

Прилепчани и граѓани од цела Македонија десетина…

(Видео) Протест во Прилеп против работењето на…

Вчера во атарот на прилепското село Оревоец…

Приведени двајца дилери од Прилеп, пронајдена дрога…

На 05.05.2024 околу 21.30 часот на регионалниот…

Гласањето на затворениците, болните и дијаспората почна…

Вкупно 6.935 болни и изнемоштени, затвореници во…

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во…

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28)…