Објавено на:

Захарова: Претставници на Хамас се во посета на Москва

t

Претставници на палестинското движење Хамас се во посета на Москва, МНР дополнително ќе информира за состаноците, информираат од руското Министерство за надворешни работи, а пренесува ТАСС.

Ова на брифинг го изјави официјалниот претставник на руското МНР, Марија Захарова.

„Исто така, можам да кажам и потврдам дека претставници на соодветното палестинско движење (Хамас) се во посета на Москва. Што се однесува до контактите, дополнително ќе ве информираме“, рече Захарова.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

АТЕНТАТ НА ВИСОК РУСКИ ФУНКЦИОНЕР: Го избоделе…

Гувернерот на областа Мурманск, Андреј Чибис е…

Лавров: Кина го предложи досега најразумниот мировен…

Кина го предложи досега најразумниот мировен план…

Приведени утре три лица за терористичкиот напад…

Безбедносните сили привеле во Москва, Екатеринбург и…

„Шпигел“: Во Бугарија откриено складиште за оружје…

Бугарските истражни органи откриле складиште со оружје…

Руските банки ќе ги простат кредитите на…

Банките самостојно ќе ги отпишуваат кредитите на…