Објавено на:

Захарова се закани: Ако You Tube го блокира каналот на руското МНР, некој од Си-Ен-Ен и Би-Би-Си ќе “лета” од Русија

t

„Ако YouTube го блокира каналот на руското Министерство за надворешни работи, тогаш“ некој од CNN и BBC ќе си оди дома од Русија“, предупреди Марија Захарова.

Според неа, официјалната наредба на руското Министерство за надворешни работи на YouTube веќе ја добила втората опомена од американската корпорација Гугл.

„Односно, уште едно предупредување – и каналот ќе биде исклучен. Исклучете го каналот на МНР на Јутјуб – некој од CNN ќе си оди дома. И тоа од Би-Би-Си“, изјави Захарова.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Макрон е смешен и води дволична…

Русија денеска го прекори Емануел Макрон затоа…

И Стево го “забетонираа” ама како северномакедонски…

Познатата американска телевиција Си-Ен-Ен го нарече македонскиот…

Захарова: ЕУ покажа разбирање, Македонија мора да…

Имплементацијата на билатералниот договор меѓу Софија и…

Захарова: Смртната казна е јасен пример за…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи…

Захарова: Се подготвува уште една провокација на…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…