Објавено на:

Захарова: Ќе и одговориме на Полска ако ни бидат протерани дипломатите

t

Русија ќе одговори на адекватен начин доколку од Полска бидат протерани околу 40 руски дипломати, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, пренесува РИА Новости.

Претходно, портпаролот на координаторот на полските разузнавачки служби Станислав Зарин изјави дека полската агенција за внатрешна безбедност подготвила список од 45 руски дипломати осомничени за шпионажа и побарала нивно протерување од земјата.

Рускиот амбасадор е поканет на разговор во полското Министерство за надворешни работи, соопшти руската амбасада во Варшава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Такер Карлсон беше во право“: Уште во…

Предупредувањето на новинарот Такер Карлсон за можен…

Армијата се вклучи во гаснењето на пожарот…

Откако Владата прогласи кризна состојба, претседателката и…

Мицкоски го осуди атентатот, но му го…

И премиерот Мицкоски го осуди обидот за…

Видео од атентаторот на Трамп: Ги мразам…

На социјалните мрежи се појави видео од…

И Кавадарци помага во гаснењето на пожарот…

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци, Митко…