За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана во Св. Наум

t

Претседателот на Република Србија со лидерите на Западен Балкан го посети манастирот Свети Наум по Самитот Отворен Балкан.

По тој повод, Вучиќ се огласи на својот Инстаграм профил.

– На крајот на успешниот ден го посетуваме манастирот Свети Наум, една од најважните православни храмови, изградена во 905 година и местото каде што е напишана кирилицата., напиша претседателот Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Петровска на средба со Вучевиќ: Интеграција во…

Министерката за одбрана на Република Македонија, Славјанка…

(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“…

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Хил: Србија плаќа превисока цена за невоведување…

Соединетите Американски Држави разбираат дека Србија има…