Објавено на:

За петтиот роденден на близнаците Ева и Матео, Роналдо заменет со картонска фигура

t

Поминаа речиси два месеци откако Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез ја добија ќерката Бела Есмералда и трагично го загубија синот при породувањето, па петтиот роденден на близнаците Ева и Матео одлучија да го прослават дома со најблиските, а упатија и емотивни пораки на Инстаграм.

Партнерката на светски познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез во кругот на најблиските го прослави петтиот роденден на близнаците Ева и Матео, кои во 2017-та година ги добија со помош на сурогат мајка.

„Среќен 5-ти роденден на дечињата што се љубовта на мојот живот. Мама се гордее со вас затоа што станувате прекрасни луѓе. Ве сакам со сето свое срце и се надевам дека ќе дувнеме милион свеќи заедно“ – напиша таа.

Со оглед на тоа што Кристијано не можеше да биде присутен на прославата таа направи интересен гест и стави картонска фигура со неговата сенка во позадина.

Од друга страна, пак, Кристијано иако не можел да присуствува на забавата на својот Инстаграм профил објави фотографија од близнаците до која напиша:

„Среќен роденден мои сакани. Тато се гордее со вас, сакам да бидете среќни и секогаш да ги имате тие прекрасни насмевки. Ве сакам премногу“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Го прашаа Ибрахимовиќ, кој е подобар, Меси…

Златан Ибрахимовиќ, легендата на Милан и консултант…

(Видео) Kaрлеуша се запозна со Георгина на…

Јелена Карлеуша и Ѓорџина Родригез се запознаа…

Вереницата на Роналдо со шокантно тврдење: Ни…

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се…

(Видео) Роналдо даде четири гола на еден…

Ал Наср со 4-0 победи на гостувањето…

За петтиот роденден на близнаците Ева и…

Поминаа речиси два месеци откако Кристијано Роналдо…